Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

21 stłuczek i 2 wypadki, w tym jeden śmiertelny. Co czwarty kierowca z mandatem

Zdjęcie aktualności 21 stłuczek i 2 wypadki, w tym jeden śmiertelny. Co czwarty kierowca z mandatem

 

Trwająca w tym roku pięć dni akcja „Znicz 2021”, to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tym czasie na terenie powiatu nowodworskiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których życie straciła 1 osoba, a 2 zostały ranne oraz 21 kolizji. Policjanci ujawnili 5 osób, które prowadziły pojazd mechaniczny będąc pod wpływem alkoholu, w tym 2 które miały już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymali również 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym

- Od piątku na terenie powiatu nowodworskiego prowadzone były działania „Znicz 2021”. Policjanci wszystkich rodzajów służb oraz strażnicy miejscy czuwali na bezpieczeństwem tych, którzy postanowili odwiedzić groby swoich bliskich. Funkcjonariusze kierowali ruchem w okolicach cmentarzy, wskazywali kierowcom objazdy i wyznaczone miejsca parkingowe. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci - informuje podinsp.Małgorzata Witkowska z KPP w Nowym Dworze.

Policjanci od piątku do wtorku, na drogach powiatu nowodworskiego odnotowali 21 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali także 3 nietrzeźwych kierujących pojazdem mechanicznym oraz 3 rowerem. Mundurowi zatrzymali również 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym oraz 20 dowodów rejestracyjnych. W czasie trwania działań mundurowi skontrolowali ponad 400 pojazdów, a na kierujących nałożyli blisko 100 mandatów oraz skierowali 6 wniosków do sądu o ukaranie.