Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

22-latek zatrzymany z narkotykami w Uniecku

Zdjęcie aktualności 22-latek zatrzymany z narkotykami w Uniecku fot. zdjęcie ilustracyjne

W minioną sobotę, w nocy policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu patrolując teren miejscowości Unieck (gmina Raciąż) zwrócili uwagę na daewoo. Gdy kierowca auta zauważył radiowóz, gwałtownie skręcił w drogę gruntowa i próbował odjechać. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli i wylegitymowali. Pojazdem kierował 22-latek z powiatu mławskiego. Stan trzeźwości kierowcy nie budził zastrzeżeń, jednak w czasie kontroli zaczął się podejrzanie i bardzo nerwowo zachowywać.

- Gdy policjanci polecili mu by wysiadł z pojazdu, ten złapał za samochodową popielniczkę i jej zawartość wysypał na wycieraczkę przy fotelu pasażera. Okazało się, że to co wcześniej było ukryte w popielniczce, to foliowa torebka z białym proszkiem oraz inna zbrylona substancja. 22-latek przyznał, że znaleziony przez policjantów proszek to amfetamina, a tego dnia popołudniu zażywał narkotyki. Młody mężczyzna został zatrzymany, a po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który grozi mu kara nawet 3 lat więzienia - podaje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy z KPP w Płońsku.

Jeśli szczegółowe badania krwi potwierdzą kierowanie pojazdem pod wpływem działania narkotyków, dodatkowo młody kierowca usłyszy odpowiedni zarzut. Obie substancje przesłane zostaną do badań laboratoryjnych.