Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

22-latka wydmuchała 2,7 promila. Twierdziła, że wypiła dwa piwa

Zdjęcie aktualności 22-latka wydmuchała 2,7 promila. Twierdziła, że wypiła dwa piwa

Dziś  (09 września) przed południem policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu w trakcie patrolowania miejscowości Szczepkowo (gm. Raciąż) zwrócili uwagę na osobowego opla. Kierująca autem osoba, na widok radiowozu  gwałtownie skręciła w drogę dojazdową do jednej z posesji.

- Mundurowi szybko zareagowali i zatrzymali pojazd do kontroli.  Okazało się, że oplem kieruje młoda, 22-letnia kobieta. Policjanci wyczuli od niej alkohol w związku z czy przeprowadzili badanie na trzeźwość.  Wynik badania  to ponad 2,7 promila w organizmie. Młoda kobieta zaskoczona wynikiem, zapewniała funkcjonariuszy, że wypiła zaledwie dwa piwa. 22-latkę oraz auto, którym kierowała policjanci przekazali wskazanej przez nią osobie - informuje Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.


Za swoja lekkomyślność wkrótce kobieta poniesie surowe konskwencje. Osobom, które decydują się na jazdę na "podwójnym gazie" grozi wysoka kara grzywny, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i do 2 lat więzienia.

 

(za KPP w Płońsku)