Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Dwa kolejne przypadki Covid-19 w powiecie. Sanepid poszukuje osób podróżujących z Płońska do Warszawy

Zdjęcie aktualności Dwa kolejne przypadki Covid-19 w powiecie. Sanepid poszukuje osób podróżujących z Płońska do Warszawy

Niestety, mamy dwa kolejne przypadki koronawirusa w powiecie.Chodzi o młodą kobietę, która w miniony poniedziałek podróżowałą z Płońska do Warszawy oraz 48-letniego mężczyznę.

 

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pierwszy przypadek chorego na SARS-CoV-2 to młoda mieszkanka powiatu. Sytuacja jest jednak poważna, ponieważ w miniony poniedziałek jechała ona autobusem z Płońska do Warszawy. W związku z tym Sanepid poszukuje wszystkich, którzy mogli podróżować tym kursem.

 

- Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które 10.08.2020, o godzinie 5:15 jechały z Płońska do Warszawy autobusem firmy AiM Travel Płońsk. Prosimy o pilny kontakt, ponieważ tym autobusem i tym kursem jechała osoba, która ma dodatni wynik SARS-CoV-2 - informuje Krzysztof Bielski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku.

 

Drugi przypadek koronawirusa dotyczy 48-letniego mieszkańca Płońska, który obecnie przebywa w izolacji domowej i, jak sam określa, jest w ogólnym stanie średnim.

 

- Mężczyzna ma nieznaczne objawy takie jak chociażby złe samopoczucie, rozbicie i ogólnie się źle czuje - informuje nas Krzysztof Bielski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku – Badanie było wykonane w Ciechanowie. Twierdzi, że nie miał kontaktów z innymi osobami. Wykonane badanie to badanie PCR, a więc badanie genetyczne. Potwierdzone, jest Covid – dodaje Bielski.

 

Informuje dyrektor Sanepidu. W kwarantannie domowej, razem z zakażonym mężczyzną, przebywa także jeszcze jedna osoba, u której w najbliższych dniach zostanie przeprowadzone badanie w kierunku Covid-19.

 

Kontakt z PSSE w Płońsku:

Telefon kontaktowy -> (23) 662 28 39

Numer alarmowy (czynny po godzinach pracy oraz w dni ustawowo wolne od pracy) -> 501 210 808