Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

25 lat za zabójstwo mieszkanki Raciąża

Zdjęcie aktualności 25 lat za zabójstwo mieszkanki Raciąża Zdjęcie spalonego przez skazanego samochodu | Fot. OSP Raciąż

 

W Sądzie Okręgowym w Płocku zapadł wyrok w sprawie zabójstwa 42-letniej mieszkanki Raciąża. Mąż kobiety oskarżony o popełnienie zbrodni, 47-letni Marek G. został uznany za winnego zabójstwa, jak również za znęcanie się nad żoną. Przypomnijmy, że do zabójstwa kobiety doszło w listopadzie 2019 roku w Kraszewie Sławęcinie. Kobieta wracała z pracy, sprawca zajechał jej drogę autem, zmuszając do zatrzymania samochodu, a później wybił szybę w jej pojeździe. Kiedy 42-latka próbowała uciec otrzymała kilkanaście ciosów w głowę, ale jeszcze żyła. Sprawca oblał żyjącą jeszcze żonę i jej samochód benzyną, po czym podpalił i uciekł.

- Sąd wymierzył oskarżonemu karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo żony, oprócz tego za zniszczenie samochodu i za znęcanie się nad kobietą. Oskarżony ma zapłacić po 80 tys. zł bratu i matce zamordowanej kobiety, którzy byli oskarżycielami posiłkowymi w tej sprawie. Sąd orzekł również, że sprawca ma zapłacić odszkodowanie za spalony samochód. Mężczyzna przebywa w areszcie - poinformowała sędzia Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzecznik Sądu Okręgowego w Płocku.

Przypomnijmy, że 47- latek został zatrzymany w miejscu pracy. Udawał, że nic nie wie o tragedii. Wyrok jest nieprawomocny, stronom przysługuje od niego apelacja.