Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

28. przypadek Covid-19 w powiecie. Mężczyzna hospitalizowany był na płońskiej internie

Zdjęcie aktualności 28. przypadek Covid-19 w powiecie. Mężczyzna hospitalizowany był na płońskiej internie

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płońsku informuje o kolejnym potwierdzonym przypadku koronawirusa w powiecie. SARS-CoV-2 stwierdzono u 71-letniego mężczyzny, który we wtorek, 18 sierpnia, zgłosił się na SOR płońskiego szpitala.

 

28. przypadek Covid-19 w powiecie potwierdził nam dyrektor Marcin Ozdarski.

 

- W godzinach późnowieczornych dotarła do nas informacja, że jeden z pacjentów hospitalizowanych na internie ma wynik dodatni. Pacjent po paru kwadransach opuścił szpital, został przewieziony w stanie ogólnym średnio-dobrym, stabilnym do szpitala zakaźnego w Warszawie. Zgłosiliśmy całą procedurę i podjęte kroki do Sanepidu. Żaden z pracowników nie jest objęty kwarantanną, nie ma na to wskazań, ponieważ cały zespół zachował wszelkie środki bezpieczeństwa i ostrożności. Natomiast, my wdrożyliśmy wewnętrzne procedury i personel, który miał bezpośredni kontakt z pacjentem, został odsunięty od pracy do czasu wykonania badania w 7. dobie – informuje Marcin Ozdarski.

 

Od pracy odsuniętych jest ok. 5 osób szpitalnego personelu. Jak zapewnia dyrekcja – pacjent był izolowany i cały personel, zarówno Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, jak i pracowni RTG, gdzie miał wykonywane badanie, zachował wszelkie środki bezpieczeństwa. Dodatkowo, pomieszczenia szpitalne zostały zdezynfekowane. Wynik 71-latka, potwierdzający obecność koronawirusa, otrzymano ok. 19:00, natomiast dwie godziny później pacjenta w płońskim szpitalu już nie było.

 

- Pacjent, który zgłosił się na SOR, miał wykonane przeciwciała w klasie IgM, świadczące o świeżej infekcji i IgG, świadczące i przebytej infekcji. Te przeciwciała były ujemne, wykonane w siódmej dobie od objawów. W związku z tym jesteśmy zaskoczeni wynikiem dodatnim PCR – przyznaje dyrektor Ozdarski – Mimo że wykonaliśmy przeciwciała stan kliniczny wskazywał na to, żeby wykonać jeszcze badanie PCR. Sytuacja jest pod pełną kontrolą - zapewnia Marcin Ozdarski.

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna dodatkowo poinformowała nas o wynikach badań 8 osób, które 10 sierpnia podróżowały autobusem wraz z zakażoną koronawirusem kobietą. Wszystkie wyniki są ujemne. Zgodnie ze stanem na 19 sierpnia, w powiecie płońskim potwierdzono 28 przypadków chorych na Covid-19.