Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

29 tysięcy złotych na Kulturę w Sieci dla Raciąża.

Zdjęcie aktualności 29 tysięcy złotych na Kulturę w Sieci dla Raciąża.

Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu pozyskało 29 000,00 zł dofinansowania w ramach programu Kultura w sieci na realizację zadania „(Za)sięgnij kultury! – tradycja i kultura regionu on-line”. Dofinansowanie ma umożliwić realizację działań mających na celu udostępnienie mieszkańcom kultury on-line.

- Udało nam się pozyskać z konkursu 29 tysięcy złotych. Będą one wykorzystane przede wszystkim na stworzenie portalu internetowego o temtyce kulturalnej, ale z takim szerszym podejściem, czyli oprócz standardowych rzeczy, które znajdują się na stronach, portalach zamierzamy uruchomić dział opisujący także działalność kulturalno-społeczną lokalnych stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich - informuje Artur Adamski, dyrektor MCKSiR.

Portal zostanie podzielony tematycznie na wydarzenia kulturalne, kalendarz wydarzeń, bibliotekę z możliwością rezerwacji książek, lokalne zasoby kulturalne, ofertę edukacyjną, sportową, rekreacyjną czy zdigitalizowane zasoby kulturalne. Dodatkowo będą przygotowywane warsztaty on-line, warsztaty z rękodzieła z wykorzystaniem różnych technik.

- Taką ciekawostką jest, że w ramach projektu zakupimy krosno i będą prowadzone na portalu kursy on-line właśnie z robótek ręcznych na krośnie - mówi Artur Adamski.

Obecnie zbierane są informacje i materiały do strony. Pod koniec wakacji portal będzie uruchomiony i udostępniony publicznie.