Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

4 miliony złotych na przebudowę domu kultury w Nasielsku

Zdjęcie aktualności 4 miliony złotych na przebudowę domu kultury w Nasielsku Mieszkańcy będą mieć nowoczesną salę kinową z funkcją teatralnej | fot. Nasielski Ośrodek Kultury

 

Dotację w wysokości 4 mln zł przekaże samorząd Mazowsza. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace związane z przebudową Nasielskiego Ośroda Kultury. Szacuje się, że inwestycja pochłonie ponad 10 mln zł. Społeczność czeka od wielu lat na nowy ośrodek kultury z prawdziwą salą widowiskową, nowoczesnym kinem i pracowniami, w których animatorzy będą prowadzić warsztaty. Kreatywnych i pomysłowych ludzi w NOK-u nie brakuje, ale miejsca na zrealizowanie nowych inicjatyw już tak. 


 
mówił Marek Tyc, dyrektor NOK-u. Projekt zakłada dobudowanie piętra, na którym znajdą się nowe pracownie. - Pierwszą bardzo istotną różnicą będzie umiejscowienie wejścia do kina od strony parku, natomiast obecnym wejściem (od strony ulicy Kościuszki) będzie można dostać się do restauracji/baru - informuje urząd.

 
Znajdzie się tam również sala wystawowa i studio nagraniowe. Nowy ośrodek kultury ma powstać w ciągu 3 lat. Projekt opiera się na koncepcji, którą przygotowali pracownicy ośrodka kultury.