Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

40. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę znów w formie sztafety

Zdjęcie aktualności 40. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę znów w formie sztafety fot. archiwum

 

Tegoroczna piesza pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę będzie w tym roku szczególna. Przede wszystkim dlatego, że pątnicy wyruszą do Częstochowy po raz 40-ty, ale także dlatego, że w związku z wciąż trwającą epidemią nie odbędzie się w tradycyjnej, a podobnej do tej sprzed roku, formie.

 

„Mając na względzie bezpieczeństwo, zdrowie, zarówno pielgrzymów, jak i spotykanych i goszczących pielgrzymkę ludzi, a także niepewną sytuację epidemiologiczną, organizujemy ją w inny sposób” - czytamy w komunikacie ks. Jacka Prusińskiego, głównego przewodnika. Tegoroczna pielgrzymka z Płocka znów będzie miała charakter „sztafety”. Każdego dnia będzie pielgrzymowała inna grupa, pod kierunkiem swojego przewodnika i będzie pielgrzymowała tylko jeden dzień. Organizatorzy nie przewidują noclegów. Przewodnik danej grupy organizuje przyjazd na trasę, a także jej odjazd wieczorem. Wieczorny apel odbędzie się od razu po dojściu pątników do wyznaczonej miejscowości.

 

Wyjątek będą stanowiły dwa dni. Pierwszy, 6 sierpnia, będzie Dniem Wdzięczności za czterdzieści Pielgrzymek Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Na ten dzień organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą dziękować za dzieło pielgrzymkowe. Zakończy go uroczysty, dziękczynny Apel Jasnogórski w Sokołowie. Ostatni dzień również różnić się będzie od pozostałych. Na odcinek z Wierzchowiska na Jasną Górę, czyli 14 sierpnia, również zaproszeni są wszystkich chętni.

 

Zgodnie z harmonogramem w niedzielę, 8 sierpnia, na trasę wyruszy grupa biała, a więc dekanaty ciechanowskie i Strzegowo. Płońska, raciąska i wyszogrodzka grupa granatowa pielgrzymować będzie we wtorek, 10 sierpnia, a grupa Błękitna z Nasielska i Zakroczymia dzień później.

 

40. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem: „Idziemy z Józefem”. Będzie ona nawiązaniem do trwającego w Kościele roku św. Józefa, ogłoszonego przez papieża Franciszka.