Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

5 klas Zespołu Szkół w Raciążu przechodzi na nauczanie zdalne i wszystkie w Szkole Podstawowej

Zdjęcie aktualności 5 klas Zespołu Szkół w Raciążu przechodzi na nauczanie zdalne i wszystkie w Szkole Podstawowej

Dwie placówki oświatowe w Raciążu przechodzą w tryb nauki zdalnej. W Zespole Szkół w Raciążu 5 klas, a w Szkole Podstawowej wszystkie. Jest to związane z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u jednego z nauczycieli. 

- U jednego z nauczycieli badanie potwierdziło zakażenie Covid 19 i jest to potwierdzone testem. W związku z tym wszystkie klasy, które ta osoba nauczała zostały skierowane na nauczanie zdalne i są pod nadzorem epidemicznym.  Jest to 5 oddziałów, przy czym są to wszystkie klasy pierwsze naszej szkoły, czyli dwie klasy liceum, jedna klasa technikum i dwie klasy szkoły branżowej - przekazała Dorota Rubinkowska, dyrektor Zespołu Szkół w Raciążu.

Jak informuje dyrekcja placówki po uzgodnieniu z inspektorem sanitarnym uczniowie 5 klas pierwszych pozostaną w systemie nauczania zdalnego do 16 października. 

W Szkole Podstawowej w Raciążu również został potwierdzony przypadek koronawirusa u nauczyciela i tym samym cała szkoła przechodzi od 7 do 16 października w tryb nauki zdalnej.

- Jest jeden przypadek potwierdzony, szkoła do 16 października przejdzie w tryb nauki zdalnej, i będziemy obserwować sytuację jak się rozwija, to już będą służby sanepidu sprawdzały i podejmowały odpowiednie decyzje - powiedział Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża.

To kolejne placówki oświatowe w powiecie, które przechodzą na nauczanie zdalne.