Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

5 mln zł wsparcia na Centrum Aktywności i Usług Społecznych

Zdjęcie aktualności 5 mln zł wsparcia na Centrum Aktywności i Usług Społecznych

 

Rozbudowa i remont podstawówki w Chociszewie, w gminie Czerwiński nad Wisłą, o czym informowaliśmy już w serwisach Radia Płońsk, to nie jedyna inwestycja w powiecie płońskim dofinansowana ze środków rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych. Starostwo otrzyma 5 mln zł wsparcia, dzięki któremu uda się stworzyć Centrum Aktywności i Usług Społecznych.

 

W placówce mieścić się będą wszystkie powiatowe instytucje powiatowe świadczące pomoc na rzecz mieszkańców, szczególnie tych z niepełnosprawnościami.

 

- Chcemy tam przenieść Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i zespół orzeczników, który w tej chwili mieści się w budynku szkoły nieprzystosowanym do obsługi osób niepełnosprawnych na wózkach. Chcemy też przenieść Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, która obecnie mieści się w budynku Domu Dziecka na ul. Wolności. Chcemy także stworzyć przestrzeń, w której osoby niepełnosprawne będą mieć swoje miejsce spotkań, szkoleń i aktywności społecznej - wymienia starosta Elżbieta Wiśniewska.

 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych i przez to rozwój małych Ojczyzn.

 

- Ogromna liczba bardzo ważnych, szczególnie wyczekiwanych przez społeczności lokalne, inwestycji. Przyczyni się to do zmiany obrazu województwa mazowieckiego. Jest to ratunek dla samorządów, ale także ratunek dla wykonawców, którymi są najczęściej lokalne firmy polskie – zaznaczał w czasie konferencji prasowej wojewoda Konstanty Radziwiłł.

 

Łączna kwota przekazana na inwestycje samorządowe w Polsce to ponad 12 miliardów złotych.