Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"63 osoby z personelu medycznego przebywają w odizolowaniu bądź kwarantannie" - płoński szpital o sytuacji placówki

Zdjęcie aktualności

 

Aktualnie w płońskim szpitalu przebywa 21 pacjentów z potwierdzonym wynikiem w kierunku SARS CoV – 2:

- 15 pacjentów w oddziale chorób wewnętrznych,

- 1 osoba w oddziale ortopedycznym

- 5 pacjentów wymagających respiratoroterapii w warunkach oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

- Sytuacja w szpitalu jest trudna, ale stabilna i podobna do wielu placówek medycznych w Polsce. 63 osoby z personelu medycznego przebywają w odizolowaniu bądź kwarantannie z powodu wyniku dodatniego co stanowi 7 procent personelu szpitala. U większości w.w. pracowników okres izolacji bądź kwarantanny dobiega końca do połowy przyszłego tygodnia – czytamy w komunikacie dyrekcji.

Zgodnie z zaleceniami Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Warszawie, uwzględniając przy tym aktualną sytuację epidemiologiczną w szpitalu:

- Tymczasowo wstrzymano zabiegi planowe w oddziałach: chirurgicznym, ortopedycznym i położniczo – ginekologicznym, przewidywany termin wznowienia pracy – 23 listopada.

- Wstrzymano również planowe hospitalizacje w oddziałach – rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz reumatologicznej, planowane wznowienie pracy oddziałów – 26 listopada.

- Ponadto zostały wstrzymane przyjęcia do oddziału chorób wewnętrznych, co podyktowane jest trudną sytuacją kadrową personelu średniego szczebla znaczna część osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. O terminie wznowienia pracy w oddziale poinformujemy wkrótce.

 

Pozostałe przychodnie specjalistyczne oddziały i zakłady szpitalne działają bez przerwy. Ze względu na dynamiczną sytuację w przypadku zaplanowanych terminów konsultacji lekarskich, bądź badań uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

- Chciałbym bardzo podziękować zespołowi szpitala zarówno lekarzom, pracownikom SOR-u, laboratorium, pracownikom medycznym i administracyjnym, którzy w tym trudnym czasie, z pełnym zaangażowaniem, wspierają swoje oddziały. Wszyscy jesteśmy ludźmi, troszczymy się o swoich bliskich oraz pacjentów i funkcjonowanie placówki. Stoimy przed ogromnym wyzwaniem i staramy się mu wspólnymi siłami sprostać by zapewnić ciągłość realizacji usług jak największej liczby oddziałów, przy zachowaniu bezpieczeństwa zarówno dla pacjentów jak i dla personelu - informuje Marcin Ozdarski Dyrektor SPZZOZ w Płońsku.

 

(źródło: Szpital w Płońsku)