Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

65-latek z atakiem epilepsji. Pomogli mu policjanci

Zdjęcie aktualności 65-latek z atakiem epilepsji. Pomogli mu policjanci

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku pełniący służbę w dyspozycji płońskiego dyżurnego udzielili pomocy chorującemu na epilepsję 65-letniemu mężczyźnie. Został on przekazany pod opiekę służbom medycznym.

 

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze pełniący służbę na terenie Płońska, na ul. Płockiej zauważyli leżącego na chodniku starszego mężczyznę. Policjanci szybko podbiegli do niego by sprawdzić co się stało. Zauważyli, że mężczyzna ma krwawiące rany na głowie i najprawdopodobniej atak epilepsji.

 

- Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, wstępnie opatrzyli rany i dopilnowali by w czasie drgawek nie doszło do jeszcze poważniejszych urazów głowy – informuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku - O podjętej interwencji poinformowali dyżurnego. Kontakt z mężczyzną był utrudniony, nie reagował na pytania mundurowych i miał trudności z oddychaniem. Po chwili na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego, która przetransportowała mężczyznę do szpitala – relacjonuje rzecznik.

 

Jak się okazało mężczyzną, któremu policjanci udzielili pomocy był 65-letni płońszczanin, który jest osobą niepełnosprawną i choruje m.in. na epilepsję. Mężczyzna dostał ataku gdy jechał na rowerze. Wtedy upadł na chodnik.