Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

7 PROJEKTÓW Z PODREGIONU CIECHANOWSKIEGO W BUDŻECIE OBYWATELSKIM MAZOWSZA WYBRANYCH DO GŁOSOWANIA

Zdjęcie aktualności 7 PROJEKTÓW Z PODREGIONU CIECHANOWSKIEGO W BUDŻECIE OBYWATELSKIM MAZOWSZA WYBRANYCH DO GŁOSOWANIA fot. archiwum SM

Laboratorium szalonego naukowca, budowa siłowni plenerowej przy szpitalu wojewódzkim w Ciechanowie czy program wychowawczo-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży – zakończył się kolejny etap drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Spośród 252 zgłoszeń pozytywną ocenę otrzymało 111 projektów, w tym 7 z podregionu ciechanowskiego. O tym, które z nich zostaną zrealizowane, zadecydują mieszkańcy. Głosowanie ruszy 20 września. Na realizację zwycięskich projektów samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł.

Do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 252 projekty, w tym aż 182 w podregionach i 70 ogólnowojewódzkich. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 111 z nich, w tym 7 z podregionu ciechanowskiego i to właśnie na nie mieszkańcy będą mogli oddać swój głos.

Jak zauważa marszałek Adam Struzik, kolejna edycja BOM pokazała, że mieszkańcy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu regionu, mają pomysły i chcą je realizować.

Nie jest to projekt łatwy, bo wymaga od zgłaszających dostosowania projektów do szeregu wymogów, zebrania podpisów, ale jak widać chęci nie brakuje. Mieszkańcy Mazowsza doskonale wiedzą, co jest potrzebne, co powinno być usprawnione czy odnowione. Wśród ocenionych pozytywnie projektów znalazły się zarówno te o charakterze inwestycyjnym, jak i te bardziej społeczne. Gratuluję wszystkim, których projekty przeszły do kolejnego etapu i życzę powodzenia podczas głosowania. Teraz wszystko w rękach mieszkańców.

7 projektów z podregionu ciechanowskiego

W podregionach pozytywną ocenę otrzymały 83 projekty, w tym 7 z podregionu ciechanowskiego. Ich wartość to w sumie ponad 2,3 mln zł. Już od 20 września mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na jedną z poniższych inicjatyw:

 

1

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Województwa Mazowieckiego poprzez rozbudowę infrastruktury pieszej, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 571

2

„Przystanek Relacje” – program wychowawczo-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży podregionu ciechanowskiego

3

Pniewo droga wojewódzka nr 618 – przebudowa parkingu oraz poprawa bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych

4

Laboratorium Szalonego Naukowca – warsztaty eksperymentalne dla dzieci z terenów wiejskich

5

"Pamiętaj o bohaterach – Mława"

6

Modernizacja infrastruktury zewnętrznej Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie – budowa siłowni plenerowej.

7

Społeczeństwo poznaje i doskonali przepisy ruchu drogowego z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem, symulatora dachowania i symulatora zderzenia, dzięki temu dba o bezpieczeństwo publiczne mieszkańców Województwa Mazowieckiego i Polski

Mieszkańcy zdecydują

O tym, które projekty zostaną zrealizowane zadecydują mieszkańcy Mazowsza. Głosować będzie można od 20 września do 10 października 2021 r. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można będzie za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2022 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł.

Wszystkie informacje dotyczące BOM dostępne są na stronie internetowej bom.mazovia.pl, a także na profilu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Wyniki tegorocznej edycji BOM zostaną ogłoszone do 15 października br.