Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

8 czerwca MCK w Płońsku wznawia działalność

Zdjęcie aktualności 8 czerwca MCK w Płońsku wznawia działalność

Na początku tygodnia Miejskie Centrum Kultury w Płońsku poinformowało, że najprawdopodobniej od 8 czerwca drzwi placówki zostaną otwarte. Dyrektor Marzena Kunicka potwierdziła nam te plany, tak więc od najbliższego poniedziałku MCK znów zaprasza w swoje progi, choć korzystający z jego oferty muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami.

Nowe zasady funkcjonowania płońskiego domu kultury zostały stworzone w oparciu o wytyczne Ministerstwa Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, wyjaśnia Marzena Kunicka.

- Będzie wejście od strony ulicy Płockiej, natomiast wyjście od strony ul. Kopernika. Inne będą zasady odnośnie do Bistro Kultura, inne zasady obowiązujące odnośnie do kina, a jeszcze inne odnośnie zajęć. Od 8 czerwca startujemy z niektórymi zajęciami, ale robimy to stopniowo. Wracają zajęcia w pracowni artystycznej, Klub Tańca Towarzyskiego „START” również startuje od poniedziałku, aerobik, ale nie są to wszystkie dotychczas organizowane zajęcia. Jak się pewnie wszyscy domyślają, przede wszystkim chodzi tutaj o ograniczoną liczbę uczestników – wyjaśnia Marzena Kunicka.

Od 10 czerwca działalność wznawia także Kino Kalejdoskop, które będzie musiało zmierzyć się z problemem braku filmowych premier. Jak zapewnia dyrektor Marzena Kunicka, udało się ten problem częściowo ominąć, dzięki wcześniejszym pracom w tym zakresie.

- Nawet będzie jedna premiera, a od lipca będą nowości. Natomiast, zaczniemy repertuarem, który częściowo chcieliśmy wyświetlić, ale z obiektywnych przyczyn nie udało się tego zrobić, więc teraz go dogramy. Repertuar będzie bardzo różnorodny. Dla najmłodszych kinomanów będą czekały niespodzianki - zapewnia szefowa Miejskiego Centrum Kultury.

Chcąc kupić bilet na wydarzenia organizowane w placówce, jak również bilety na seanse filmowe, warto korzystać ze strony internetowej MCK`u, aby ograniczyć kontakty w kasie kina. Więcej szczegółów odnośnie do funkcjonowania Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku w nowych realiach już jutro o 10:30 w audycji Gość Radia Płońsk. Rozmowa dostępna będzie także poniżej.