Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

8 Jarmark Raciąski już za 2 dni!

Zdjęcie aktualności 8 Jarmark Raciąski już za 2 dni! VII Jarmark Raciąski |

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich na 8 Jarmark Raciąski. Zaczynamy od samego rana 14 sierpnia w sobotę na placu przy tzw. dużym parku miejskim. Jak co roku czekają różne atrakcje. Nowością jest transport na wydarzenie dla mieszkańców gminy Raciąż.

Mówi Artur Adamski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu. W tym roku swoje produkty i wyroby regionalne zaprezentuje blisko 90 wystawców, nie zabraknie lokalnych kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń i organizacji. Ponadto koncerty lokalnych kapel, zespołu Golden Life i Capitan Folk. Wystąpi również teatr ognia. Nie zabraknie animacji i zabaw dla dzieci, a także konkursów.

Drugi dzień jarmarku zostanie połączony z V Miejsko-Gminnymi Dożynkami Parafialnymi. O 11.30 odbędzie się Msza św. dożynkowa w Kościele Wniebowzięcia NMP w Raciążu, a po niej przemarsz orszaku z darami dożynkowymi. Tego dnia dnia będzie można obejrzeć jak wyglądało życie w zagrodzie chłopskiej, na kupieckim Trakcie i nauczyć się tańca dawnego z zespołem Krajkowiacy. Na scenie zaprezentują się lokalne orkiestry dęte. Nie zabraknie też spektakli teatralnych oraz gier i zabaw familijnych. Będzie się działo! Nie może was zabraknąć! Zapraszamy do Raciąża.