Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

90-lecie Bałtyku Gdynia z płońskim akcentem

Zdjęcie aktualności 90-lecie Bałtyku Gdynia z płońskim akcentem fot. zbiory prywatne

Mistrzowski skład Polonii Warszawa, który w 2000 roku sięgał po najważniejsze piłkarskie trofea w kraju, znów wybiegł na boisko. W podstawowej 11-ce zobaczyć mogliśmy Macieja Szczęsnego czy Tomasza Moskala, ale także dwóch płońszczan – Igora Gołaszewskiego oraz Mariusza Unierzyskiego.

 

Okazją do wspólnego spotkania były obchody 90-lecia, zasłużonego dla polskiej piłki, Bałtyku Gdynia. Oldboye obu zespołów rozegrali towarzyskie spotkanie, które ostatecznie zakończyło się zwycięstwem „czarnych koszul” 2:4.

 

- Bardzo udana impreza, choć ubolewam troszeczkę nad tym, że nie przyjechało więcej zawodników z tej mistrzowskiej drużyny, ale byli tacy jak Maciej Szczęsny, Igor Gołaszewski, Tomasz Moskal czy Mariusz Malinowski. W Bałtyku Gdynia również byli ekstraklasowcy np. Daniel Dubicki na pewno wszystkim dobrze znany. Ciekawy mecz i cała impreza. Po spotkaniu uroczysty bankiet dla wszystkich gości, kibiców i sponsorów, którzy wspierają Bałtyk Gdynia - wyjaśnia dla Radia Płońsk Mariusz Unierzyski

 

Płońszczanin w mistrzowskim dla Polonii Warszawa sezonie 1999/2000 rozegrał 2 spotkania. 90-lecie gdyńskiego klubu było także doskonałą okazją do wspomnień związanych z dawnymi rozgrywkami, ale również wymianą opinii na temat bieżących zmagań.

 

- Spotykamy się regularnie na rozgrywkach oldboyów w Warszawie, ale z niektórymi widujemy się bardzo rzadko. Liczyłem na to, że przyjedzie Tomas Zvirgzdauskas czy może Emmanuel Olisadebe, ale niektórzy nie mogli z braku czasu lub kłopotów zdrowotnych. Część zawodników wyjechała za granicę i tam się osiedliła. Mimo to, bardzo miło powspominaliśmy sobie z dziennikarzami Przeglądu Sportowego, którzy byli zaproszeni np. z Adamem Godlewskim, fajne czasy Polonii, prześledziliśmy trenerów, ale były także tematy reprezentacyjne. Super spotkanie - ocenia obrońca.

 

Obchodzący okrągły jubileusz Bałtyk Gdynia występuje obecnie w III lidze, ale w latach 80-tych z sukcesami rozgrywał mecze w I lidze.