Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

A jednak bez uroczystego zakończenia roku szkolnego dla ósmoklasistów

Zdjęcie aktualności A jednak bez uroczystego zakończenia roku szkolnego dla ósmoklasistów

Nie będzie tradycyjnych uroczystości zakończenia roku szkolnego nawet dla absolwentów miejskich szkół podstawowych. W takiej właśnie formie planowano je zorganizować pierwotnie, ale Mazowiecki Kurator Oświaty wydała zalecenie, aby zrezygnować z tłumnego gromadzenia się przed wakacjami.

 

Zwracam uwagę, że aktualna sytuacja uniemożliwia organizowanie na terenie szkół tradycyjnych spotkań, apeli i akademii” - pisze w liście do dyrektorów szkół Aurelia Michałowska. Do zaleceń zastosują się płońskie placówki miejskie, o czym mówiła nam wiceburmistrz Teresa Kozera.

 

- Dyrektorzy naszych szkół mieli już zaplanowane bardziej uroczyste pożegnanie absolwentów, w których mieli uczestniczyć uczniowie poszczególnych klas, spotkać się z wychowawcą i dyrektorem i odebrać świadectwa. W efekcie tego listu nastąpiły zmiany. Na przykład Szkoła Podstawowa nr 3 przekazała mi informację, że uczniowie klas VIII przyjdą i będą odbierać świadectwa w podobnej formule do tej, która była zastosowana w czasie egzaminu ósmoklasisty. Będą pojedynczo wchodzić, odbierać świadectwo od wychowawcy i dyrektora i opuszczać szkołę – wyjaśnia wiceburmistrz.

 

W podobnej formule swoje świadectwa odbiorą uczniowie pozostałych szkół podstawowych z terenu Płońska. Zakończenie roku szkolnego każdego roku kojarzy się także z licznymi spotkaniami uczniów po samych uroczystościach, ale z uwagi na trwający stan pandemii dyrektorzy poszczególnych placówek mają apelować o zrezygnowanie z towarzyskiego świętowania rozpoczęcia wakacji – dodaje Teresa Kozera.

 

- Zdaję sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe, bo uczniowie dawno się nie widzieli i na pewno chętnie spędziliby ze sobą trochę czasu, ale prośba podyktowana jest bezpieczeństwem nas wszystkich – zaznacza wiceburmistrz.

 

Szczegółowe informacje na temat formuły przeprowadzenia zakończenia roku szkolnego 2019/2020 w poszczególnych placówkach mają pojawić się na ich stronie internetowej lub w mediach społecznościowych.