Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

A jednak procesja przy kościele. Zmiana decyzji w sprawie organizacji Bożego Ciała u "Maksymiliana"

Zdjęcie aktualności A jednak procesja przy kościele. Zmiana decyzji w sprawie organizacji Bożego Ciała u

Jak w kalejdoskopie zmienia się sytuacja w sprawie organizacji czwartkowej procesji w czasie uroczystości Bożego Ciała w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. W połowie maja kuria diecezjalna w Płocku wydała zalecenie, aby odbywały się one na terenach przykościelnych, a nie ulicami parafii, by ograniczyć przemieszczanie się wiernych.

Proboszcz ks. Zbigniew Sajewski zdecydował się jednak skorzystać z wydanego kilka dni temu wskazania Konferencji Episkopatu Polski, z którego wynika, że podczas procesji Bożego Ciała nie obowiązuje limit 150 osób i może w niej uczestniczyć dowolna liczba wiernych. Mają oni jednak obowiązek zakrywania ust i nosa lub zachowania minimum dwumetrowej odległości od innych. Czwartkowa procesja miała więc odbyć się w tradycyjnej formie ulicami Jaworskiego, Grunwaldzką i Młodzieżową, ale we wtorek decyzję jednak zmieniono.

- W związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń na COVID-19 w ostatnich dniach a nawet godzinach, ze względów epidemiologicznych, trasa procesji Bożego Ciała w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, przeniesiona została z ulic naszego miasta na teren wokół kościoła - informuje proboszcz. ks. Zbigniew Sajewski.

Czwartkowa uroczystość przebiegać więc będzie według rekomendacji kurii – wokół kościoła. W pozostałych płońskich wspólnotach procesje Bożego Ciała również odbywać się będą na terenach przykościelnych.