Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Absolutorium, lotnisko w Modlinie, komisja wyłaniająca dyrektora szpitala - sesja Rady Powiatu

Zdjęcie aktualności Absolutorium, lotnisko w Modlinie, komisja wyłaniająca dyrektora szpitala - sesja Rady Powiatu

 

Udzielenie wotum zaufania oraz absolutorium dla zarządu, stanowisko dotyczące lotniska w Modlinie, zmiana składu Rady Społecznej szpitala, czy powołanie komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora szpitala. Między innymi tymi tematami zajmowali się radni powiatowi w czasie ostatniej sesji.

 

Odnośnie do wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok to obie uchwały zostały przyjęte większością głosów radnych. Mówi starosta Elżbieta Wiśniewska.

 

 

Radni jednogłośnie przemówili za to w temacie portu w Modlinie. W przyjętym stanowisku podkreślają, że jego dalsze działanie to dodatkowe miejsca pracy. W piśmie zwracają się z petycją m.in. do premiera Morawieckiego o zdecydowane działania w sprawie pomocy dla lotniska.

 

 

Podkreślał radny Andrzej Stolpa. W czasie ostatniej sesji ustalono także skład komisji konkursowej, która wyłaniać będzie nowego dyrektora płońskiego szpitala. Zasiądą w niej lekarz Arkadiusz Garbacki, sekretarz powiatu Anna Czerniawska oraz radni Mirosław Opolski i Dariusz Umięcki, a także wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, natomiast Radę Społeczną w komisji reprezentować będzie burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

 

Zmiany zatwierdzono także w składzie Rady Społecznej. Po rezygnacji z pełnienia funkcji jej członka przez Włodzimierza Kędzika, jego miejsce zajmie Andrzej Stolpa.