Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Akcja protestacyjna także u strażaków. Wielka manifestacja zapowiedziana na 9 listopada

Zdjęcie aktualności Akcja protestacyjna także u strażaków. Wielka manifestacja zapowiedziana na 9 listopada

 

Część funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku, należąca do Związku Zawodowego Strażaków „Florian”, włącza się w ogólnopolską akcję protestacyjną. Informujący o tym banner pojawił się już na ogrodzeniu terenu komendy przy ul. Sienkiewicza.

 

Po ostatnim posiedzeniu rady federacji podjęto decyzję o zorganizowaniu manifestacji w Warszawie, do której ma dojść 9 listopada. Pod kancelarię premiera ma przyjechać nawet kilka tysięcy funkcjonariuszy. Powodem manifestacji jest powszechne w służbach mundurowych niezadowolenie z aktualnej propozycji Rządu w sprawie wysokości przyszłorocznej waloryzacji uposażeń i wynagrodzeń przewidzianej dla służb mundurowych podległych resortom Spraw Wewnętrznych i Administracji, Sprawiedliwości oraz Finansów. Federacja reprezentująca interesy wszystkich tych funkcjonariuszy domaga się regulacji, która zrekompensuje im faktyczny poziom inflacji. Dotychczasowa propozycja jest od tego daleka.

 

Akcja protestacyjna zakłada jedynie oplakatowanie jednostek popierających postulaty oraz manifestację. Strażacy, tak jak dotychczas, wyjeżdżać będą na każde wezwanie.