Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Akt erekcyjny poświęcony. Goławin czeka na pierwszą halę sportową

Zdjęcie aktualności Akt erekcyjny poświęcony. Goławin czeka na pierwszą halę sportową fot. Szkoła Podstawowa w Goławinie

 

Trudno w to uwierzyć, ale kilka pokoleń czekało na powstanie hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Goławinie w gminie Czerwińsk nad Wisłą. Teraz starania zarówno nauczycieli i dyrekcji, ale także samorządu przynoszą zamierzony efekt.

 

Stanęły już fundamenty nowego obiektu przyległego do budynku goławińskiej podstawówki, a społeczność szkolna miała okazję uczestniczyć w symbolicznych uroczystościach poświęcenia aktu erekcyjnego, który na jesieni zostanie wmurowany w ściany hali.

 

 

Informuje Janusz Majewski, dyrektor placówki. Sytuacja zmieniła się na przełomie roku, kiedy samorząd gminny pozyskał dofinansowanie, a następnie podpisał umowę na realizację budowy.

 

 

Ostatnio szkołę w Goławinie odwiedził m.in. biskup Mirosław Milewski dokonując poświęcenia specjalnej kapsuły, w której, oprócz aktu erekcyjnego, znajdzie się także opis historii szkoły, aktualne wydania prasy, monety i zdjęcia.

 

 

Przyznaje dyrektor. Budynek upragnionej hali sportowej w Goławinie ma zostać ukończony w przyszłym roku.