Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Altana #Płońsksiędzieli otwarta. Jak będzie wyglądać jej funkcjonowanie?

Zdjęcie aktualności Altana #Płońsksiędzieli otwarta. Jak będzie wyglądać jej funkcjonowanie?

 

Zaczęło się od Jadłodzielni otwartej pod koniec lipca przy domu parafialnym parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, ale inicjatywa bardzo szybko się rozrosła.

 

Na placu zabaw przy boisku przy ul. Północnej oddano już do użytku mieszkańców pierwszą altanę #Płońsksiędzieli, w której wymienimy się ubraniami, książkami, a także zabawkami.

 

- Zaczęło się od Jadłodzielni, potem zrodził się pomysł, aby zacząć się dzielić innymi rzeczami, które zalegają nam w domach - książkami, które przeczytaliśmy czy zabawkami. Umiejscowienie altany to pomysł Moniki, ale go gorąco popieram, a więc na placu zabaw, gdzie można dzielić się zabawkami, grami planszowymi, książkami. Jest to także miejsce, gdzie można znaleźć schronienie przed słońcem, co ważne zwłaszcza dla mam, ojców, dziadków, babć. Myślę, że to fajne miejsce, ale zależy to także od tego, jak zostanie zagospodarowane przez mieszkańców - przyznał w rozmowie z Radiem Płońsk Jakub Rogowski

 

Ten wspólnie z Moniką Zimnawoda, jest inicjatorem powstania altany. Zasady jej funkcjonowania są bardzo proste – przynosimy przedmioty, które niepotrzebnie zalegają w naszych domach, ale także możemy zabrać nas interesujące.

 

- Można przynieść ubrania, zabawki, których w domu już się nie używa. Często dajemy drugie życie książkom, więc zamiast je wyrzucać, możemy je tu przynieść. Zabrać jakąś, która się podoba, przeczytać i znów oddać. Wszystko na zasadzie wymiany - wyjaśnia Monika Zimnawoda.

 

Altana #Płońsksiędzieli ma być także miejscem spotkań mieszkańców, a książki, ubrania czy zabawki możemy zabrać całkowicie za darmo.

 

(od lewej: Monika Zimnawoda, Jakub Rogowski, Paulina Rogowska)

 

Ze szczegółowymi zasadami funkcjonowania altany zapoznać się można na miejscu lub facebookowych profilach poszczególnych inicjatyw.