Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Antosik wygrywa prestiżowe Mistrzostwa Szczecinka. Teraz czas na Mistrzostwa Polski

Zdjęcie aktualności Antosik wygrywa prestiżowe Mistrzostwa Szczecinka. Teraz czas na Mistrzostwa Polski

Krzysztof Antosik, w środowisku sportowym znany jako zaciekły zwolennik i propagator treningu naturalnego, czyli bez dopingu, wygrał prestiżowe Mistrzostwa Szczecinka w martwym ciągu.

 

31-latek udowadnia, że płońskie siłownie kryją jeszcze wielu utalentowanych zawodników. Przed dwoma tygodniami mistrzowski tytuł w trójboju siłowym wywalczył zaledwie 16-letni Szymon Kaniewski. Triumfator zawodów w Szczecinku może pochwalić się wynikiem 290 kg podniesionym w martwym ciągu. Sam przyznaje, że zależy mu przede wszystkim na promocji sportu bez dopingu.

 

- Chcę pokazać młodym adeptom każdego sportu siłowego, że gdy przychodzi się regularnie na siłownię, a ludzie wiedzą, że ja od 4,5 roku przychodzę regularnie, bez wsparcia trenerskiego można się odpowiednio przygotować i zrobić formę pozwalającą na starty z czołówką w Polsce i nawet wygrywać. Jestem z tego po prostu zadowolony. To jest mój pierwszy sukces, poza Płońskiem, więc to cieszy, że od razu zakończyło się to zwycięstwem - przyznaje Krzysztof Antosik.

 

W weekendowych zawodach zwyciężył w martwym ciągu w kategorii do 115 kg. W Szczecinku startował jako zawodnik niezrzeszony, ale prawdopodobnie w przyszłym sezonie zobaczymy już reprezentację Płońska.

 

- Możliwe, że uda się coś stworzyć na kolejne tego typu zawody, więc wtedy już jakąś grupą z Płońska byśmy pojechali i walczyli o sukces drużynowy, bo jest wielu chłopaków, którzy ze mnie czy z Łukasza (Drzewaszewskiego, przyp. red.) biorą przykład. Oczywiście będą kolejne starty, ale na razie nie mam możliwości, bo kalendarz zawodów w trójboju klasycznym na ten rok już jest pusty. Będę przygotowywał się do marcowego Pucharu Polski lub Mistrzostw Polski, ale wtedy muszę przygotowywać formę na imprezę o dużo wyższej randze, ponieważ zazwyczaj są to eliminacje do Mistrzostw Europy lub Mistrzostw Świata - wyjaśnia Krzysztof Antosik.

Krzysztof Antosik (po prawej) z Grzegorzem Szymańskim

 

Na każdy sukces sportowy trzeba być cierpliwym, a pomoc otoczenia jest niezbędna w przygotowaniach do zawodów” - kończy płońszczanin. W V Mistrzostwach Szczecinka startowało około 100 zawodników i zawodniczek z całej Polski.