Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Apteka przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku, decyzją GIF, zamknięta. Kierownictwo nie składa jednak broni.

Zdjęcie aktualności Apteka przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku, decyzją GIF, zamknięta. Kierownictwo nie składa jednak broni.

 

To co przewidywane było w kwietniu tego roku stało się faktem. Płońska apteka przy ul. Grunwaldzkiej, która jako jedyna czynna była przez 7 dni w tygodniu do godziny 24:00 została, decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, zamknięta. Dlaczego?

 

Wcześniej Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny, po przeprowadzeniu kontroli, stwierdził utratę rękojmi należytego prowadzenia apteki, co jest równoznaczne z zaprzestaniem spełniania przez nią jednego z warunków wymaganych do wykonywania działalności gospodarczej określonej w zezwoleniu. Co to oznacza? Wyjaśnia kierownik apteki Beata Krzemionka.

 

 

Główny Inspektorat Farmaceutyczny w odpowiedzi na przesłane przez nas pytania stwierdza jedynie, że w związku z toczącym się, niezakończonym ostatecznie postępowaniem administracyjnym, nie może udzielić informacji dotyczących sprawy. Zamknięcie apteki spowodowało jednak wiele komplikacji – podkreśla Beata Krzemionka.

 

 

W aptece przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku rozpoczętych recept było około 5 tys. Obecnie z placówki czynnej przez 7 dni w tygodniu do 24:00 można skorzystać przy ul. Warszawskiej. Więcej na ten temat w audycji Gość Radia Płońsk, która dostępna jest poniżej.