Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Awanse na wyższe stopnie służbowe podczas święta policji

Zdjęcie aktualności Awanse na wyższe stopnie służbowe podczas święta policji Fot. KPP Płońsk

 

Z uwagi na sytuację pandemiczną i obostrzenia, tegoroczne powiatowe obchody Święta Policji w Płońsku miały charakter zamknięty. Rozpoczęła je punktualnie o godz. 11:00 mszą św. w intencji policjantów i pracowników policji w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Płońsku. W uroczystej zbiórce, która następnie odbyła się w świetlicy komendy, brała udział mniejsza niż zazwyczaj liczba osób.

Komendant Powiatowy Policji w Płońsku insp. Jarosław Brzozowski podziękował policjantom za ich zaangażowanie w codzienną służbę. Nie zapomniał też o podziękowaniach dla pracowników cywilnych, bez których wsparcia realizacja ustawowych zadań Policji byłaby niemożliwa.

Podczas uroczystości Komendant wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie. W tym roku awansowało czterdziestu siedmiu funkcjonariuszy. Ośmiu policjantów otrzymało mianowanie na wyższy stopień w korpusie oficerskim. W korpusie aspirantów wyższe stopnie służbowe otrzymało czternastu policjantów. Najliczniejszą grupę tegorocznych awansowanych, składającą się z dwudziestu osób, stanowią policjanci z korpusu sierżantów. Pięciu młodych stażem policjantów otrzymało swój pierwszy awans w hierarchii stopni policyjnych, zyskując stopień starszego posterunkowego.