Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Badania nawierzchni na DK7 od Siedlina do Załusk

Zdjęcie aktualności Badania nawierzchni na DK7 od Siedlina do Załusk fot. GDDKiA

 

Przez kolejne trzy tygodnie, do 19 marca, wykonawca budowy nowej trasy S7 pomiędzy węzłami Siedlin i Załuski będzie przeprowadzał badania nawierzchni.


W tym celu wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu na „siódemce” między węzłami Siedlin i Załuski, która umożliwi wykonanie odwiertów w istniejącej nawierzchni.


- Jest to konieczne do przeprowadzenia badań umożliwiających rozpoznanie istniejącej konstrukcji jezdni, co umożliwi wykonawcy odpowiednie przygotowanie w zakresie technologii i organizacji budowy - wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzecznik warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Prace zaplanowane zostały w godzinach 7:00 - 18:00. Przed południem roboty mają być prowadzone na jezdni w stronę Gdańska, a po południu w stronę Warszawy.


- Na czas wykonywania odwiertów wykonawca będzie zajmował pobocze lub jeden pas ruchu. Będzie obowiązywało także ograniczenie prędkości. Bardzo prosimy kierowców o zachowanie ostrożności – apeluje Tarnowska.


Przypomnijmy, że pod koniec września ubiegłego roku GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę prawie 13-kilometrowego odcinka S7 pomiędzy węzłami Siedlin i Załuski. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest wiosną 2025 roku.