Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"Bądźmy razem" chwali się ozdobami świątecznymi. Można je nabywać w siedzibie stowarzyszenia

Zdjęcie aktualności

 

Działają nieprzerwanie od 2003 roku, ale okres pandemii nie pozwala zaprezentować efektów pracy podopiecznych szerszemu gronu. Wprawdzie stowarzyszenie niepełnosprawnych „Bądźmy razem” zamieściło zdjęcia świątecznych ozdób wykonanych w czasie codziennych zajęć warsztatowych w mediach społecznościowych, to jednak teraz liczy na naszą aktywność.

 

Każdego roku dzieła kilkudziesięciu osób można było nabyć w czasie pikników i festynów, ale teraz dostępne są jedynie w siedzibie stowarzyszenia.

 

- W minionych latach wystawialiśmy wszystkie prace na różnych festynach i piknikach. Są to prace wykonane przez naszych zdolnych podopiecznych przy pomocy jeszcze bardziej zdolnych i kreatywnych pracowników stowarzyszenia. W tak trudnym dla nas wszystkich czasie możemy pochwalić się nimi jedynie wirtualnie na naszym profilu na Facebook`u. Zapraszamy do siedziby stowarzyszenia. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - zachęca Ewa Szymańska, prezes stowarzyszenia niepełnosprawnych „Bądźmy razem”.

 

Jego siedziba mieści się w domu parafialnym parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Wśród prac znajdziemy bombki, stroiki i innego rodzaju ozdoby bożonarodzeniowe. Mówi pracownik stowarzyszenia – Dorota Szwarc.

 

- Gama prezentowanych prac jest bardzo różnorodna – począwszy od techniki decoupage, poprzez wiklinę papierową, po technikę makaronową. Stworzyliśmy różnego rodzaju ozdoby bożonarodzeniowe np. wianki, stroiki, choinki czy bombki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Okres przedświąteczny to czas, kiedy możemy naszym najbliższym podarować radość – podkreśla Dorota Szwarc.

 

A jednocześnie wspomóc podopiecznych stowarzyszenia. Efekty prac zyskały nawet uznanie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Z dziełami członków zapoznać się można na facebook`u , a następnie umówić się na wizytę i nabyć ozdoby.