Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwiera się w najbliższą sobotę

Zdjęcie aktualności Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwiera się w najbliższą sobotę fot. archiwum

 

Od najbliższej soboty, 14 listopada, startuje XX edycja Szlachetnej Paczki. Baza rodzin w potrzebie zostanie udostępniona na stronie projektu i każdy będzie mógł wybrać tę, dla której przygotuje paczkę składającą się z niezbędnych do godnego funkcjonowania produktów. Mówi Gabriela Brzezińska, lider płońskiego rejonu.

 

- Sposób wybierania rodzin będzie wyglądał tak samo jak w latach ubiegłych. Wchodzimy na www.szlachetnapaczka.pl, zapoznajemy się z opisami rodzin i jeżeli jesteśmy pewni, że sprostamy trzem podstawowym potrzebom rodziny, to po prostu wysyłamy zgłoszenie, że wybieramy konkretną rodzinę i wolontariusz kontaktuje się w ciągu 3 dni roboczych. Wolontariusz dalej kieruje, wspiera i pomaga w kompletowaniu paczki, bo na jej przygotowanie mamy trzy tygodnie – wyjaśnia Gabriela Brzezińska.

 

W najbliższą sobotę na facebook`owym profilu Szlachetnej Paczki, w czasie transmisji na żywo, swoją premierę będzie miał także kampanijny spot. Tylko w zeszłorocznej edycji udało się pomóc ponad 14,5 tysiącom rodzin. Paczki przygotowywało wtedy ponad pół miliona darczyńców, a do potrzebujących trafiła pomoc o łącznej wartości niemal 46 mln zł.