Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Będą środki na nauczanie zdalne w jednej ze szkół podstawowych w Gminie Raciąż

Zdjęcie aktualności Będą środki na nauczanie zdalne w jednej ze szkół podstawowych w Gminie Raciąż Gmina Raciąż

Gmina Raciąż podpisała umowę partnerską z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego w ramach realizacji zadania „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”. W projekcie uczestniczy Szkoła Podstawowa w Koziebrodach. Dzięki podpisanej umowie szkoła otrzyma od Samorządu Mazowsza dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego do prowadzenia zajęć online. 

- Wartość sprzętu jaką otrzyma szkoła od partnera wiodącego, czyli Urzędu Marszałkowskiego to będzie około 90 tys. zł. Projekt obejmuje nie tylko sprzęt na wyposażenie sali informatycznej, ale również szkolenie i oprogramowanie. Wartość szkoleń nauczycieli i dzieci oraz oprogramowania, które otrzyma szkoła wynosi około 30 tys. zł. Realizacja projektu jesienią tego roku. Będzie to druga sala informatyczna z udziałem Marszałka, bowiem w ubiegłym roku dostaliśmy dofinansowanie na wyposażenie sali informatycznej w Szkole Podstawowej w Krajkowie. Mam nadzieję, że jeszcze uda nam się w najbliższym czasie uzupełnić w niezbędny sprzęt komputerowy sale informatyczne w Szkołach Podstawowych w Uniecku i Gralewie – powiedział Zbigniew Sadowski, Wójt Gminy Raciąż.

W sumie w projekcie bierze udział 236 mazowieckich szkół. Całkowita wartość projektu to 35 mln zł, z czego około 25,8 mln zł zostanie przeznaczonych na wyposażenie szkół i placówek oświaty w sprzęt TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) do prowadzenia zajęć edukacyjnych, 5,2 mln zł trafi na wyposażenie szkół i placówek w pakiety oprogramowania, a 680 tys. zł na szkolenia dla około 800 nauczycieli oraz 2000 uczniów.