Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Będzie drugi Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej

Zdjęcie aktualności Będzie drugi Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej Starostwo Powiatowe w Płońsku

Dzięki decyzji Rady Powiatu Płońskiego powstanie drugi Środowiskowy Dom Samopomocy w powiecie płońskim. Placówka zostanie otworzona po świętach. Teraz trwa remont mieszkania, w którym ŚDS powstanie.

 

Nowa placówka otrzymała już nazwę Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy „Dobry Dom” i będzie wsparciem dla osób dorosłych z autyzmem oraz niepełnosprawnością sprzężoną. Trwa przygotowanie placówki, na której uruchomienie Powiat Płoński otrzymał dotacje od Wojewody Mazowieckiego w lipcu tego roku.

- Trwa remont mieszkania, w którym powstaje drugi Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z autyzmem i ze sprzęrzeniami, znajdzie tam miejsce 7 dorosłych nie w pełni sprawnych mieszkańców powiatu. Placówka powinna powstać do końca roku. Dostaliśmy na ten cel dotację od wojewody, a wczoraj radni Rady Powiatu jednogłośnie podjęli uchwałę o powołaniu ŚDS-u, który będzie się nazywał "Dobry dom" i mam nadzieję, że będzie to miejsce przyjazne, pełne dobrej energii - informuje Elżbieta Wiśniewska, starosta powiatu płońskiego.

Obecnie trwa nabór uczestników, bliscy osób dla których dedykowany jest Środowiskowy Dom Samopomocy "Dobry dom", mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku. Placówka ma zostać otworzona po świętach.