Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Będzie opieka dla maluchów w czasie tegorocznych wakacji!

Zdjęcie aktualności Będzie opieka dla maluchów w czasie tegorocznych wakacji!

Płoński ratusz poinformował, że w okresie od lipca do sierpnia rodzice będą mieli możliwość pozostawienia swoich dzieci w jednym z przedszkoli miejskich. Opiekę w te wakacje zapewni placówka przy ul. Szkolnej, która jako jedyna będzie otwarta.

 

Do tej pory miejskie przedszkola pozostawały zamknięte, ale część rodziców zadeklarowała chęć pozostawienia swoich dzieci w placówkach w czasie wakacji. Urząd Miejski w Płońsku w lipcu i sierpniu zapewni opiekę w Przedszkolu nr 5 przy ul. Szkolnej – poinformowała nas wiceburmistrz Teresa Kozera.

 

- Do końca czerwca nasze publiczne placówki są zamknięte, natomiast funkcjonują punkty przedszkolne, a także przedszkola i żłobki niepubliczne, do których uczęszczają dzieci z Płońska i okolic. Zaplanowaliśmy, że w czasie wakacji stworzymy możliwość opieki nad dziećmi. Dyżurować będzie Przedszkole nr 5 od 6 lipca do 22 sierpnia – informuje Teresa Kozera.

 

Decyzja o zapewnieniu opieki tylko w jednym przedszkolu była poprzedzona konsultacjami z rodzicami. Dyrektorzy przekazali, że nie ma aż tak dużego zainteresowania i otwarcie jednej placówki w zupełności wystarczy – dodaje Teresa Kozera.

 

- Zwykle tak było, że dyżurowały dwa przedszkola. Kolejność wypadła na Przedszkole nr 5 i nr 1, ale wystarczająco miejsc będzie w Przedszkolu nr 5. Z tych zgłoszeń, które się pojawiły to w zupełności panie dyrektorki stwierdziły, że wystarczy jeśli „piątka” będzie dyżurowała – wyjaśnia wiceburmistrz.

 

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego – grupa dzieci, do której przyporządkowani są ci sami opiekunowie, powinna przebywać w wyznaczonej i stałej sali. Może w niej przebywać do 16 dzieci. W uzasadnionych przypadkach za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć tę liczbę, ale nie więcej niż o 2. Jednocześnie minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć nie może być mniejsza niż 3 m2 na 1 dziecko i każdego opiekuna. W wytycznych GIS czytamy również, że z sal należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować, a dziecko nie powinno zabierać ze sobą do i z przedszkola niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek.