Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Będzie Powiatowe Centrum Opieki Wytchnieniowej

Zdjęcie aktualności Będzie Powiatowe Centrum Opieki Wytchnieniowej Fot. Powiat Ciechanowski

Pierwsze Powiatowe Centrum Opieki Wytchnieniowej powstanie w Ciechanowie. Podczas konferencji prasowej z udziałem władz powiatu ciechanowskiego przedstawione zostały plany realizacji tej inwestycji. Otwarcie zaplanowano na kwiecień 2023 roku.

Jak mówiła podczas konferencji Starosta Ciechanowski, Joanna Potocka-Rak takie centrum opieki jest potrzebne. Jest tworzone z myślą o osobach sprawujących opiekę i osobach wymagających takiej opieki. 

- Dane z ostatniego okresu pokazują, że na terenie powiatu znajduje się około dziewięciu/dziesięciu tysięcy osób niepełnosprawnych, czyli co dziesiąty mieszkaniec powiatu wymaga opieki różnej.

Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Paweł Obermeyer podkreślił jak ważne jest powstanie Centrum Opieki Wytchnieniowej i jak dużym wsparciem będzie ono dla osób zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.

- Centrum Opieki Wytchnieniowej jest szalenie ważnym uzupełnieniem całości opieki nad osobami niepełnosprawnymi, a zwłaszcza jest to wyciągnięta ręka w kierunku rodzin osób niepełnosprawnych, oraz opiekunów osób niepełnosprawnych, polegająca na spowodowaniu wytchnienia w opiece nad tymi osobami. 

Podczas konferencji została podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę Powiatowego Centrum Opieki Wytchnieniowej, które powstanie przy ulicy Batalionów Chłopskich w Ciechanowie w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej "Kombatant".

- Inwestycja powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie DPS "Kombatant". Zależało nam na takiej lokalizacji, żeby wykorzystać potencjał, którym już dysponuje DPS, zwłaszcza tą część rehabilitacyjną i basen solankowy - powiedziała Joanna Potocka-Rak.

Centrum będzie przystosowane do przyjęcia 26 osób wymagających całodobowej opieki. Otwarcie zaplanowano na kwiecień 2023 roku. Na realizację tej inwestycji powiat ciechanowski przeznaczył 3,5 mln złotych.