Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Betlejemskie Światło Pokoju wędruje po hufcu. Zagościło także w redakcji Radia Płońsk 93,6 FM

Zdjęcie aktualności Betlejemskie Światło Pokoju wędruje po hufcu. Zagościło także w redakcji Radia Płońsk 93,6 FM

 

Betlejemskie Światło Pokoju już przed tygodniem dotarło do płockiej katedry, gdzie odebrali je przedstawiciele płońskiego hufca ZHP im. phm. Czesława Markiewicza. Dzisiaj rozpoczęło swoją wędrówkę po jego terenie i zawitało także do redakcji Radia Płońsk.

 

 

Przewodnik Marta Zientara wyjaśnia, że tegoroczne przekazywanie symbolicznego światła ma szczególny charakter i odbywa się w również szczególnych okolicznościach.

 

- W tym roku przekazywanie wygląda inaczej niż zwykle. Zazwyczaj są to osoby pełnoletnie, głównie komenda hufca. Chodzimy po zaprzyjaźnionych instytucjach, władzach samorządowych i przede wszystkim mieszkańcach naszego powiatu i okolicy. Wszyscy czekają na światełko, przynoszą lampiony, pytają się kiedy będziemy u nich. Spotykamy się z miłą, świąteczną atmosferą. Odwiedzamy także ośrodki pomocy społecznej, domy dziecka, kościoły oraz inne zaprzyjaźnione instytucje i fundacje – wyjaśnia Marta Zientara.

 

Hasło tegorocznej akcji „Światło służby” zachęca do współdziałania i niesienia bezinteresownej pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku, a od blisko 30 lat wędruje także po całej Polsce.