Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Bez wielkiej fety, za to z nowym sztandarem. Jubileusz 75-lecia "trójki" w czasie inauguracji roku szkolnego.

Zdjęcie aktualności Bez wielkiej fety, za to z nowym sztandarem. Jubileusz 75-lecia

Miało być wielkie świętowanie na początku czerwca, ale plany społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. S. Wyspiańskiego pokrzyżowała pandemia koronawirusa. W czasie inauguracji nowego roku szkolnego 2020/2021, w symboliczny sposób, celebrowano okrągły jubileusz 75-lecia działalności placówki.

 

Służący przez prawie 50 lat szkolny sztandar zawisł w gablocie, natomiast od dzisiaj poczet korzystać będzie z nowego, ufundowanego m.in. przez radę rodziców czy grono nauczycielskie.

 

- Po tych kilku miesiącach uczniowie wracają do szkół, a nowy, ufundowany po 50 latach przez społeczność szkolną, rodziców i darczyńców, sztandar czekał na to wydarzenie, na ten szczególny moment, dlatego nie chcieliśmy już przekładać tej uroczystości wyjaśnia Teodozja Gorlewska, dyrektor płońskiej „trójki” - Dzisiaj jest do tego doskonała okazja, bo uczniowie wracają do szkoły, mamy 1 września, inauguracja nowego roku szkolnego, a więc początek nowej historii i postanowiliśmy dzisiaj wprowadzić sztandar w życie szkoły – dodaje dyrektor.

 

W porannej inauguracji roku szkolnego wzięli udział rozpoczynający naukę uczniowie klas pierwszych oraz kończący w czerwcu edukację na poziomie podstawowym uczniowie klas ósmych. Oprócz wprowadzenia nowego sztandaru w holu wejściowym odsłonięto pamiątkową tablicę.

 

- Postanowiliśmy, sumptem nauczycielskim i innych pracowników szkoły, ufundować pamiątkową tablicę tym, którzy ukończyli szkołę, pracowali w niej i zdobywali wiedzę dodaje Teodozja Gorlewska – Życzmy sobie przede wszystkim zdrowia i pomyślności, oby nasze dzieci i nasza szkoła była omijana przez wszystkie niepowodzenia. Nie będzie to łatwe, ale będziemy robić wszystko, żeby dziecko było w szkole, bo ono tu powinno być i tego chcemy – podkreślała dyrektor.

 

W roku szkolnym 2020/2021 naukę w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku rozpoczęło ok. 530 uczniów.