Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Bezpłatne zajęcia z korekcji wad postawy dla dzieci z gminy Załuski

Zdjęcie aktualności Bezpłatne zajęcia z korekcji wad postawy dla dzieci z gminy Załuski Gmina Załuski

Szkoły Podstawowe z gminy Załuski biorą udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej polegającym na diagnozowaniu wad postawy u dzieci, a następnie przeprowadzeniu zajęć ruchowych przez wykwalifikowanych rehabilitantów. Program ma na celu wczesne wykrywanie i korektę wad postawy i skierowany jest do dzieci z klas 1-6. Zajęcia będą się odbywały w szkołach w gminie Załuski w okresie wakacji. 

- Chciałbym bardzo serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców gminy Załuski i uczniów klas 1-6 na bezpłatne zajęcia z korekcji wad postawy. Rozpoczęliśmy rekrutację na te zajęcia. Od wtorku od godz. 8.00 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej odbędą się badania wstępne, lekarz będzie diagnozował wady postawy, następnie młodzież z terenu gminy Załuski zostanie skierowana na zajęcia trwające dwa lub trzy tygodnie w grupach od 8 do 12 osób. Zajęcia będą prowadzone w czterogodzinnych blokach. Dla uczestników będzie darmowy posiłek, ubezpieczenie i całe zajęcia są bezpłatne, dlatego jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tych zajęciach - powiedział Kamil Koprowski, wójt gminy Załuski.

Liczba miejsc jest ograniczona i o uczestnictwie w projekcie będzie decydować kolejność zgłoszeń. Zajęcia będą prowadzone w trzech turnusach: 27-31 lipca, 3-7 sierpnia, 10-14 sierpnia. Zajęcia będą się odbywać w blokach godzinowych 8.30-12.30 lub 13.30 - 17.30 (do wyboru).