Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Bezpłatny internet w 13 punktach na terenie Sochocina

Zdjęcie aktualności Bezpłatny internet w 13 punktach na terenie Sochocina Gmina Sochocin
W Sochocinie powstaną bezpłatne punkty do korzystania z Internetu. Sochociński urząd pozyskał na ten cel ponad 60 tysięcy złotych z funduszy europejskich. Dzięki realizacji tego projektu w 2021 roku powstanie w Sochocinie 13 punktów dostępowych do sieci wi-fi o prędkości na poziomie 30 mb/s. Takie udogodnienia pojawią się m.in. w rynku, przy Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych, czy w Gminnym Ośrodku Kultury.
 
- Realizując projekt stwarzamy możliwość szybkiego, a przede wszystkim bezpłatnego dostępu do sieci internetowej. Myślę, że szczególnie ucieszy to młodych ludzi, a poza tym turystów odwiedzających naszą piękną Gminę Sochocin. Dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych zapewnimy pokrycie zaplanowanych wydatków  na ten cel w stu procentach, nie dokładając ani jednej symbolicznej złotówki z naszego budżetu, dlatego uważam, że jest to bardzo intratny projekt - podkreśla Jerzy Ryziński, wójt Sochocina.
 
Internet będzie dostępny w 13 bezpłatnych punktach na terenie Sochocina, m.in. jednym z takich miejsc będzie sochociński rynek, następny będzie przy szkole w Sochocinie, oraz w Gminnym Ośrodku Kultury.
 
- Planujemy, że cała infrastruktura powinna działać na początku 2021 roku. Jeszcze raz chciałbym zapewnić, że wszyscy użytkownicy będą korzystali w formie bezpłatnej, czyli wszystkie koszty związane z obsługą sieci będzie pokrywał Urząd Gminy Sochocin - zapewnia Jerzy Ryziński.

Koszt projektu wynosi ponad 60 tysięcy złotych, środki na ten cel zostały pozyskane z funduszy europejskich z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.