Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Biało-czerwony most kolejowy. Brawo strzelcy!

Zdjęcie aktualności Biało-czerwony most kolejowy. Brawo strzelcy!

Most kolejowy na rzece Płonce zmienia swoje oblicze. Na pomysł jego odnowienia wpadli płońscy strzelcy.

 

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej Jednostka Strzelecka 1006 z Płońska wyszła z inicjatywą przemalowania jego konstrukcji w barwy narodowe.

 

- Wystąpiliśmy do Polskich Linii Kolejowych o odnowienie mostu kolejowego w Płońsku, żeby również w ten sposób przypomnieć o roku 1920, tym bardziej, że siedziba komendy płońskiej Jednostki 1006 jest właśnie przy moście kolejowym i chcemy to miejsce w jakiś sposób odnowić, żeby wyglądało bardziej estetycznie i żeby w tym roku ważnego święta okolica była w jakiś sposób uatrakcyjniona, żeby można tam miło spędzać czas. To jest teren rekreacyjny, blisko rzeki, ogródki działkowe po drugiej stronie, więc chcemy, żeby i to miejsce było odnowione – mówił Radiu Płońsk st. chor. Marek Sabalski z Jednostki Strzeleckiej 1006.

 

Płońscy strzelcy bardzo aktywnie włączają się także w budowę pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, który ma stanąć u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Wolności, a więc w miejscu odparcia wojsk bolszewickich z terenów miasta.