Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Bieg Powstania Warszawskiego Radia Płońsk 93,6 FM

Zdjęcie aktualności Bieg Powstania Warszawskiego Radia Płońsk 93,6 FM

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA BIEG.

 

Mija już 77 lat od największego zrywu powstańczego w Europie w czasie II wojny światowej. 1 sierpnia 1944 roku punktualnie o 17:00 Warszawa stanęła do walki z okupantem. Każdego roku Polacy składają hołd Powstańcom Warszawskim, dlatego Radio Płońsk 93,6 FM tego dnia zaprasza na rodzinne spotkanie biegowe.

 

1 sierpnia na terenie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego na Poświętnem spotkamy powstańcze patrole oraz będziemy mogli wziąć udział w rekonstrukcjach historycznych przygotowanych przez Jednostkę Strzelecką 1006 Płońsk, a także Jednostkę Strzelecką Związku Piłsudczyków RP TPJP. W role sanitariuszek i łączniczek wcielą się natomiast harcerki ZHP. Nie zabraknie także pokazu sprzętu, którym dysponują wspomniane jednostki.

 

Punktualnie o 16:00 wystartuje rodzinny bieg, który mierzyć będzie symboliczne 1944 metry. Trasę pokonamy bez rywalizacji, ale po to, aby oddać hołd walczącym przed 77 laty warszawiakom. Udział w biegu jest bezpłatny. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi. Zabierzcie też dziadków, sąsiadów i znajomych. Biegowe umiejętności i doświadczenie nie mają znaczenia. Będzie to dopiero początek spotkania na Poświętnem.

 

Na wszystkich, którzy razem z nami spędzą niedzielne popołudnie czekać będą pokazy wozów i sprzętu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, stoisko LCS, a wolontariusze przy stoisku Starostwa Powiatowego w Płońsku zbierać będą środki na leczenie małej mieszkanki Baboszewa – nieco ponad rocznej Jagódki Jaskólskiej.

 

Powstańcze syreny zawyją punktualnie o 17:00 – w godzinę „W”. Chwilą ciszy oddamy hołd poległym warszawiakom i wszystkim tym, którzy 1 sierpnia 1944 roku stanęli do nierównej walki z okupantem. Widocznym symbolem naszej pamięci będzie ogromna biało-czerwona flaga ze znakiem Polski Walczącej, którą specjalistycznym sprzętem kilkadziesiąt metrów w górę podniosą strażacy.

 

O 17:20 wystartuje bieg główny. Malowniczymi alejkami Poświętnego, wśród pól Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przemierzymy 5-kilometrową trasę. Już teraz życzymy wykręcenia jak najlepszych czasów, a na pierwszych na mecie czekać będą nagrody. Jak zapisać się na bieg? Nic prostszego. Wystarczy wejść na stronę elektronicznezapisy.pl, wypełnić formularz, przelać na numer rachunku bankowego lub za pomocą szybkich przelewów online 20 zł (30 zł w dniu imprezy), za które otrzymamy specjalny pakiet biegowy i gotowe. Na pierwsze 100 osób na mecie czekać będą dedykowane medale, posiłek regeneracyjno oraz napój. Zapisać się na bieg będzie można także na miejscu, w dniu imprezy.

 

 

 

5-kilometrowym wysiłkiem wcale nie zakończymy naszego spotkania. Wśród wszystkich posiadaczy numeru startowego rozlosujemy nagrody – koszulki powstańcze, gadżety Radia Płońsk 93,6 FM oraz wiele innych. Nie zabraknie także wspólnego posiłku, tak więc już teraz - zostańcie z nami i w rodzinnej atmosferze, przy dźwiękach Radia Płońsk 93,6 FM, spędźcie z nami niedzielny wieczór.