Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

#BiegnijZosia Lek dla chorej dziewczynki niedługo trafi do Polski

Zdjęcie aktualności #BiegnijZosia Lek dla chorej dziewczynki niedługo trafi do Polski

 

Doskonałe wiadomości płyną do nas z Płocka, gdzie trwała zbiórka pieniędzy dla małej Zosi Paczwy. Specjalnie podkreślamy słowo trwała, ponieważ kwesta, w którą zaangażowała się także wielu płońszczan odniosła pełen sukces – poinformował naszą redakcję mocno zaangażowany w akację Radosław Mazuchowski.

Przypomnijmy tylko, że dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Akcja zakładała zebranie minimum 8,2 mln złotych. Problem stanowiła jednak prowizja dla fundacji, dlatego ważne było, aby jak najszybciej uzbierać dodatkowe środki.

- Pieniądze zostały przewalutowane na dolary amerykańskie. Była obawa, że kurs pójdzie troszkę do góry, więc trzeba będzie dodatkowych środków, żeby starczyło na lek. Lek aktualnie jest zamówiony i pewnie niedługo dojedzie do Polski i zostanie opłacony przez Fundację Sie Pomaga. Wczoraj odbyła się ostatnia zbiórka uliczna na rzecz Zosi. Obecnie trwają jeszcze zbiórki uzupełniające na rehabilitację, po podaniu leku i na zakup potrzebnego sprzętu – informuje nas Radosław Mazuchowski.

Po podaniu leku, Zosię czeka jeszcze ciężka i długa rehabilitacja. Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, którego będzie bardzo potrzebowała. W akcję pomocy 9-miesięcznej dziewczynki z miejscowości Niszczyce w gminie Bielsk w powiecie Płockim zaangażowali się także mieszkańcy Płońska, którzy mieli okazję wesprzeć finansowo zbiórkę do specjalnie wystawionych puszek.