Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Biegowi mistrzowi Doliny Płonki

Zdjęcie aktualności Biegowi mistrzowi Doliny Płonki

 

Na trasie w dolinie Płonki wyłoniono dziś indywidualnych mistrzów Płońska w biegach przełajowych. Rywalizacja toczyła się w gronie szkół podstawowych jak i szkół średnich.

W gronie czwartoklasistów najlepsi okazali się Antonina Bronowska i Jan Sosnowski ze Szkoły Podstawowej nr 2. W gronie uczniów klas piątych triumfowali: Lena Piątkowska z SP2 i Aleksander Domański z SP3. W klasach szóstych na mecie pierwsi zameldowali się: Blanka Bogucka i Marcel Lubiński z SP2, w klasach siódmych wygrali: Zuzanna Rucka z SP 4 i Kewin Kuźniewski z SP3, natomiast w kategorii klas VIII medale za pierwsze miejsce trafiły do rąk: Julii Pierścińskiej z SP3 i Jakuba Kamińskiego z SP 2.

- Ten sukces jest bardzo budujący dla wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego w naszej szkole. Od września przygotowywaliśmy młodzież do zawodów lekkoatletycznych w biegach. Główny nacisk był związany na poprawą kondycji i co widać po dobrych wynikach, zadanie udało się wykonać bardzo dobrze - stwierdził Bartosz Kaczor, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2, która drużynowo może pochwalić się największą ilością zwycięstw w poszczególnych rocznikach.

W kategorii szkół średnich w gronie dziewcząt jako pierwsza na linię mety minęła Łucja Bartosiak z I LO.

- Mogę przyznać, że nie jest to mój pierwszy, tego typu sukces na tej trasie biegowej. W czwartej klasie szkoły podstawowej również byłam na podium, więc bardzo sentymentalnie podchodzę do biegów przełajowych nad Płonką. Nie planowałam scenariusza na ten bieg, ale wszystko potoczyło się dla mnie dobrze. Bardzo cieszę się ze zwycięstwa - powiedziała Łucja Bartosiak.

W gronie chłopców najstarszej kategorii wiekowej zwyciężył Jakub Małecki z ZS 1.