Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"Bitwa o wozy" rozstrzygnięta

Zdjęcie aktualności Fot. archiwum

Gmina Joniec otrzyma samochód strażacki za najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich w byłym województwie ciechanowskim, wynoszącą 77,88%. Promesa z MSWiA zostanie odebrana w przyszłym tygodniu. Jeszcze nie wiadomo, do której jednostki OSP z terenu gminy Joniec trafi nowy wóz strażacki. Wójt gminy podziękował mieszkańcom za zaangażowanie i za liczny udział w wyborach.

- Mamy już oficjalną informację o tym, że Gmina Joniec dostanie samochód strażacki. Wygraliśmy "Bitwę o wozy". Chciałem serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom oraz osobom goszczącym na terenie Gminy Joniec za to, że wzięli udział w wyborach, poszli do urn. To właśnie dzięki postawie mieszkańców osiągnęliśmy wysoki wynik, mamy się czym poszczycić. Frekwencja była najwyższa w byłym województwie ciechanowskim, no i wielka radość. Prosiłem mieszkańców, aby udali się do urn i tak też się stało. Mieszkańcy się zmobilizowali, dziękuję za ich zaangażowanie, dziękuję również radnym, sołtysom, którzy bardzo dużo mi pomogli, bo też prosili mieszkańców, żeby poszli na wybory, roznosili ulotki. Również były osoby spoza terenu gminy, które włączyły się w tą akcję i namawiały mieszkańców mojej gminy do głosowania - powiedział Marek Czerniakowski, wójt Gminy Joniec.

Decyzja, do której jednostki OSP z terenu gminy trafi nowy samochód jeszcze nie zapadła. Promesa z MSWiA na wóz strażacki zostanie odebrana w przyszłym tygodniu.