Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Biwakowali podczas Wakacji z Ziemowitem!

Zdjęcie aktualności Biwakowali podczas Wakacji z Ziemowitem! Pluton Strzelecki w Raciążu

Pluton Strzelecki z Raciąża wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Raciąskiej „Ziemowit” i Jednostką Strzelecką 1006 Płońsk zorganizowali dwudniowy biwak „Wakacje z Ziemowitem” dla harcerzy z Drużyny Harcerskiej „Nieustraszeni” ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu.

W ostatni weekend 19-20 września podczas „Wakacji z Ziemowitem” zorganizowane zostały zajęcia dla harcerzy polegające na organizacji biwaku i przygotowaniu posiłków. Ale nie tylko. Były również gry terenowe z elementami podchodów harcerskich i poznawania miejsc historycznych ziemi raciąskiej.

Pierwszego dnia biwaku strzelcy przeprowadzili musztrę i trening strzelecki z broni palnej na Strzelnicy w Raciążu. Drugiego dnia podczas wycieczki historycznej odwiedzono miejsca związane z I wojną światową w Pęsach, Kaczorowach i Strożęcinie (gm. Raciąż).

Wakacje z Ziemowitem dla młodych mieszkańców gminy i miasta Raciąża zorganizowano w ramach projektu „Raciąż – Moja Mała Ojczyzna. Kreowanie postaw patriotycznych i obywatelskich”.