Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Blisko połowa pracowników służby zdrowia zaszczepionych

Zdjęcie aktualności Blisko połowa pracowników służby zdrowia zaszczepionych

 

Przedstawiciele służby zdrowia stanowiący tzw. grupę 0 z powiatu płońskiego w zdecydowanej większości zapisali się na szczepienia przeciw Covid-19. Tylko do tej pory zaszczepionych zostało 433 osób.

- Kontynuujemy proces szczepień kadry z grupy 0. Łącznie zgłosiło się ponad 900 pracowników naszego szpitala i ościennych placówek medycznych. Na ten moment pierwszą dawkę przyjęło blisko 50 proc. zapisanych. Ostatnio kilkudniowy przestój wynikał z braku szczepionek w naszym szpitalu i wstrzymaniu dostaw z agencji materiałowej. Będziemy kontynuowali szczepienia drugiego rzutu od jutra. Aktualnie pracujemy na dwa zespoły. Jeden kontynuuje szczepienia osób, które przyjmuje po raz pierwszy dawkę surowicy, a drugi będzie wyszczepiał osoby z drugą dawką - powiedział Marcin Ozdarski, dyrektor płońskiego szpitala.

Jutro przygotowanych zostanie 90 dawek dla II dawki szczepionych. W przyszłym tygodniu kolejnych 360 dawek przeznaczonych zostanie dla pracowników służby zdrowia, którzy zostaną zaszczepieni po raz pierwszy lub drugi.