Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Blok komunalny przy Padlewskiego. Ratusz szuka źródła finansowania budowy

Zdjęcie aktualności Blok komunalny przy Padlewskiego. Ratusz szuka źródła finansowania budowy

 

Płoński ratusz szuka źródła finansowania budowy bloku komunalnego, który ma stanąć przy ul. Padlewskiego. Jedną z propozycji jest Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa mająca na celu budowę mieszkań pod wynajem niskoczynszowy.

 

Dedykowana jest do osób, które nie mają zdolności kredytowej, za to mają tzw. „zdolność czynszową”. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego wzięli już udział w spotkaniu, na którym przedstawiono główne założenia projektu, ale decyzja o przystąpieniu jeszcze nie zapadła. Mówi Ewa Grzeszczak z płońskiego ratusza.

 

 

Jeżeli chodzi o finansowanie nowych inwestycji, to gmina może otrzymać jednorazowe wsparcie w wysokości do 3 mln zł. Możliwy jest również grant na przedsięwzięcia towarzyszące inwestycji np. drogi, wodociągi czy kanalizacja.

 

 

Wyjaśnia Ewa Grzeszczak. Przedstawiciele płońskiego ratusza wzięli już udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej zorganizowanym przez samorząd Ciechanowa, który również jest zainteresowany tą formą wsparcia finansowania budowy bloków.