Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

BOM. Dwa projekty zostaną zrealizowane w Sierpcu i powiecie sierpeckim

Zdjęcie aktualności BOM. Dwa projekty zostaną zrealizowane w Sierpcu i powiecie sierpeckim fot. Stowarzyszenie Dla Przyszłości Sierpca i Powiatu Sierpeckiego

Znamy już wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W Sierpcu i powiecie sierpeckim zostaną zrealizowanie dwa projekty, które znalazły się w projektach ogólnowojewódzkich. Na pierwszym miejscu z największą liczną oddanych głosów, bo aż 2594 znalazł się projekt Zwolnij i jedź bezpiecznie. Jest to pilotażowy projekt budowy radarowych wyświetlaczy prędkości na drogach wojewódzkich.

mówiła podczas konferencji prasowej Sara Michalska zastępca dyrektora departamentu organizacji w urzędzie marszałkowskim.

Projekt polega na ustawieniu w 31 miejscowościach 56 radarowych wyświetlaczy prędkości, m.in. w Sierpcu, a także w Płońsku. Jego całkowita wartość to ponad 970 tys. złotych. Drugim projektem, który zostanie zrealizowany jest poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w mieście Sierpcu i powiecie sierpeckim. Tym samym zostanie poprawione bezpieczeństwo na wskazanych przejściach dla pieszych: w Sierpcu na ul. Płockiej: przy Szkole Podstawowej nr 2, Miejskiej Bibliotece, Kościele Szkolnym, przy zjeździe przy ul. Tysiąclecia i przy ul. Paderewskiego oraz na ul. 11 Listopada przy stacji paliw, przy wyjeździe z ul. Reymonta; ponadto w Mochowie w pobliżu Kościoła; w Lelicach przy Szkole Podstawowej i w Ligowie w pobliżu Kościoła. Wartość projektu to ponad 627 tys. złotych.