Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Boże Ciało bez procesji ulicami parafii

Zdjęcie aktualności Boże Ciało bez procesji ulicami parafii

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem, przypada w tym roku 11 czerwca. W porozumieniu z Biskupem Płockim i po konsultacjach z kapłanami, mając na uwadze trwający w Polsce stan epidemii, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego kurii diecezjalnej przekazał w jaki sposób należy organizować wydarzenie w parafiach.

- Z racji na zaistniałą sytuację zmuszeni jesteśmy zrezygnować z tradycyjnej procesji Bożego Ciała ulicami parafii – informuje ks. Jarosław Kamiński - Należy ją zastąpić procesją składającą się z trzech obejść wokół kościoła parafialnego. W dogodnym miejscu przy świątyni należy przygotować jeden ołtarz wystawienia, przy którym będą odprawione kolejne trzy stacje procesji Bożego Ciała. Czwarta stacja odbywa się we wnętrzu świątyni – czytamy w komunikacie.

Ze względu na zalecenia sanitarne parafianie powinni uczestniczyć w uroczystości znajdując się w świątyni lub na terenie przykościelnym. W parafiach, w których niemożliwe jest obejście kościoła, procesja powinna odbyć się na placu lub terenie przykościelnym, bądź w samej świątyni. Hasło tegorocznych obchodów Bożego Ciała „Św. Jan Paweł II – żarliwy czciciel Eucharystii” odnosi się do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, którą przeżywaliśmy 18 maja.