Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Boże Ciało na ulicach parafii. Wiemy jak wyglądać będą uroczystości w Płońsku

Zdjęcie aktualności Boże Ciało na ulicach parafii. Wiemy jak wyglądać będą uroczystości w Płońsku fot. archiwum

 

Zgodnie z komunikatem ks. Piotra Grzywaczewskiego, wikariusza biskupiego ds. sakramentalnych – to proboszczom poszczególnych parafii pozostawia się w tym roku kwestię organizacji procesji Bożego Ciała. Wiemy już jak wyglądać będzie organizacja czwartkowych uroczystości we wszystkich płońskich parafiach.

 

Przed rokiem wierni ulicami poszczególnych wspólnot nie przeszli, a jedynie w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego zorganizowano procesję wokół kościoła. Teraz wrócimy do tradycyjnej formy Bożego Ciała. Procesja wyruszy po eucharystii o godzinie 10:00 i przejdzie ulicami Jaworskiego, Grunwaldzką i Młodzieżową.

 

We wspólnocie pw. św. Michała Archanioła procesja rozpocznie się po mszy świętej o godzinie 11:30 i przejdzie ulicami Płocką, Wolności, Jędrzejewicza, Grunwaldzką, przez Plac 15 sierpnia i znów Płocką.

 

Do tradycyjnej formy wracają także uroczystości w najmłodszej płońskiej wspólnocie. Wierni parafii pw. św. Ojca Pio wyruszą z tymczasowej kaplicy, uliczkami osiedla Sadyba, a ostatni ołtarz zlokalizowany będzie na terenie powstającej świątyni.