Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Brak oświetlenia na terenach zielonych i ścieżkach rowerowych, ograniczenie działania oświetlenia ulicznego. Stawki poszły w górę o blisko 80%

Zdjęcie aktualności Brak oświetlenia na terenach zielonych i ścieżkach rowerowych, ograniczenie działania oświetlenia ulicznego. Stawki poszły w górę o blisko 80%

 

Wracamy do tematu cen energii elektrycznej na oświetlenie płońskich ulic.

 

W czasie styczniowej sesji Rady Miasta mówiło się o pomysłach całkowitego wyłączenia lamp lub ograniczenia ich funkcjonowania do włączenia co drugiej latarni.

 

 

Mówił wówczas burmistrz Andrzej Pietrasik. W czasie ostatniego spotkania radnych przedstawiono informację dotyczącą funkcjonowania oświetlenia ulicznego w 2022 roku. Wynika z niej, że po rozmowach z operatorem ustalono m.in. prawie całkowite wyłączenie oświetlenia na targowisku Manhattan i brak oświetlenia od północy do świtu na terenach zielonych i ścieżkach rowerowych (oprócz lamp wokół Rutek i placu zabaw Jordanek). Jednak co najważniejsze, działanie oświetlenia ulicznego zostanie ograniczone poprzez włączanie lamp 1 godzinę po zachodzie słońca, a ich wyłączenie nastąpi 1,5 godziny przed wschodem. „Egipskie ciemności” nie spowiją więc Płońska, choć w wielu miejscach na pewno będzie ciemniej.

 

Jak czytamy w informacji przekazanej radnym – stawki za 1 kWh w porównaniu do stawek z 2021 roku wzrosły o 71-79%. Aby zapewnić oświetlenie miasta na dotychczasowym poziomie należałoby zabezpieczyć w budżecie dodatkowe 400 tys. zł. Obecnie na terenie miasta jest ponad 2 300 latarni i ta liczba cały czas rośnie.