Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Bronowska dokłada 7 pkt do lekkoatletycznej rywalizacji Polska-Czechy

Zdjęcie aktualności Bronowska dokłada 7 pkt do lekkoatletycznej rywalizacji Polska-Czechy

 

Biegająca w barwach Mazovii Pro Activ Ciechanów płońszczanka Zuzanna Bronowska znalazła się w składzie reprezentacji Polski na lekkoatletyczny mecz Polska-Czechy, który w miniony weekend rozegrano w Karpaczu.

 

Podopieczna trenera Roberta Adamskiego wystartowała na swoim koronnym dystansie 800 m. Na metę wbiegła pierwsza z przewagą ponad sekundy nad rywalkami.

 

- Bieg udało się rozegrać zgodnie z założeniami, które planowaliśmy z trenerem, czyli pierwsze okrążenie przebiec w spokojnym tempie, na tyle stawki i dopiero na następnym kółku, na 250 m przed metą próbować zerwać tempo i dobiec na pierwszym miejscu. Na szczęście wszystko się udało, dlatego bardzo się cieszę. To nie był bieg po czas, tylko na miejsca, żeby zdobyć 7 punktów dla reprezentacji - komentuje swój bieg Zuzanna Bronowska.

 

Lekkoatletyczny mecz Polska-Czechy zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych z przewagą 136 punktów. Dla płońszczanki start w Karpaczu był ostatnim w tym sezonie.

 

- Bardzo się cieszę, że dzięki mojej małej cegiełce udało się wygrać ogólną klasyfikację i to z dość dużą przewagą, bo aż 136 punktów. To było idealne zakończenie sezonu, dlatego mogę zacząć już myśleć o wakacjach i chociaż chwili spokoju i wolnego od biegania - przyznaje Zuzanna Bronowska.

 

Przypomnijmy, że wcześniej płońszczanka zdobyła złoty medal w biegu na 800 m i srebrny na 1500 m w czasie Mistrzostw Polski U20 w Radomiu.